Stiliaus formavimas be sluoksniavimo? Nereikia nė sakyti, kad toks požiūris nėra praktiškas. Drabužių sluoksniavimas gali padėti tinkamai apsirengti bet kokiam orui ar progai. Tačiau kartu tai tikras menas, nes pirmu bandymu dažnai nepavyksta pasiekti norimo rezultato. Todėl reikia leisti sau daugiau eksperimentuoti ir kaskart išbandyti vis naujus būdus, kad galiausiai galėtumėte džiaugtis pasiekusios tobulą rezultatą!
Savaime suprantama, drabužių sluoksniavimas nėra ypatingai sudėtingas procesas, tačiau iš tikrųjų, norint išmokti teisingai juos sluoksniuoti, reikia nepatingėti ir skirti tam laiko. Kiekvienos iš mūsų įvaizdis yra skirtingas ir kiekvienai patinka skirtingų modelių drabužiai. Leiskite sau kartas nuo karto pažaisti su skirtingais įvaizdžiais ir atrasti optimaliausius drabužių sluoksniavimo variantus.
Tačiau leistis į naujų atradimų kelionę neturint jokių gairių gali atrodyti pernelyg sudėtinga. Todėl tam, kad išmokti teisingai sluoksniuoti drabužius jums būtų daug lengviau, pateiksime keletą naudingų įžvalgų, kurios turėtų praversti kiekvienai iš jūsų.
Kai norime pasirinkti drabužių sluoksniavimą, visuomet geriausiai pasiteisina sprendimas savo įvaizdžio spalvų gamą apriboti iki vienos arba dviejų spalvų. Tai liečia ne tik drabužius, bet ir aksesuarus. Pavyzdžiui, jei norite rengtis juodos spalvos drabužius, bet nenorite visiškai „juodo“ įvaizdžio, galite ją derinti su rusva, o jei renkatės tamsiai mėlyną, derinkite ją su garstyčių spalva. Sluoksniuojant drabužius, kurių audinys raštuotas, rekomenduojama apsiriboti vienu raštuotu drabužiu, o kitos sluoksniuojamos aprangos dalys turėtų būti neutralių ir minimalių raštų.
Jei norite įvaldyti drabužių sluoksniavimo meną, labai svarbu išmokti pajusti tinkamas proporcijas. Jei mėgstate dėvėti džinsus, labai svarbu, kas jie būtų tinkamo ilgio. Jei pasirinksite virš kulkšnies siekiančius džinsus ir suderinsite juos su virš kulkšnies siekiančiais bateliais, sukursite vientisą vaizdą, kuris tarytum pailgėja. Pastaruoju atveju būtų išmintinga rinktis tos pačios spalvos džinsus ir batelius. Jei tokiame įvaizdyje bus ir įvairių subtilesnių akcentų, pvz., atlenkta palto rankovė, atverianti po paltu esančių marškinių rankogalius, savo įvaizdį paversite daug stilingesniu ir originalesniu. Ir tikrai nemanykite, kad viskas turi būti „tobula“. Sluoksniavimo atveju šiek tiek „netvarkos“ yra netgi skatintina.
Kai formuojate savo įvaizdį sluoksniuodamos drabužius, nepamirškite vienos svarbios taisyklės – nesirinkite daugiau nei vienos stambios stiliaus detalės. Svarbu, kad dauguma jūsų drabužių sluoksnių būtų lengvesni, o vienas būtų stambesnis, pvz., šiltesnis ir didesnis megztinis ar kt. Ir vėlgi, tai tikrai nebūtinai turėtų būti viršutinis drabužių sluoksnis. Didesnį megztinį galite dėvėti ir po plonesne liemene ar kitu lengvesniu viršutiniu drabužiu.
Drabužių sluoksniavimo atveju didelis dėmesys visuomet turėtų būti skiriamas audinių tekstūroms. Tai reiškia, kad turite derinti audinius, siekdamos optimaliausio varianto, pvz., džinsinį, medvilninį ir vilnonį, kad savo įvaizdžiui suteiktumėte daugiau įvairumo. Tik, žinoma, darykite tai apgalvotai, kad nepersistengtumėte! Tam puikiai pravers pasirinkti kelias skirtingas audinių tekstūras ir su jomis pažaisti, kol atrasite tinkamą drabužių tekstūrų derinį.
Greičiausiai jau supratote, kad norint išmokti teisingai ir skoningai sluoksniuoti drabužius, reikia laiko ir pastangų. Todėl būdamos kantrios ir reguliariai eksperimentuodamos su skirtingomis stiliaus detalėmis, galiausiai tikrai atrasite variantus, kurie jums labiausiai tinka. Galimų drabužių derinių yra daugybė. O jei sluoksniuodamos drabužius dar ir mėgausitės visu šiuo procesu – šį meną tikrai sėkmingai įvaldysite.